اهدای خون ۲۰ هزار تهرانی در ماه رمضان/ بیش از ۳ هزار نفر برای اولین بار خون اهدا کردند | بیماری

: طباطبایی گفت: بیشتر از ۲۰ هزار نفر از مردم تهران تا بیست و یکمین روز از ماه رمضان به مراکز اهدای خون مراجعه کردن.

: اهدای خون ۲۰ هزار تهرانی در ماه رمضان/ بیشتر از ۳ هزار نفر واسه اولین بار خون اهدا کردن

به گزارش  بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون، سیدمرتضی طباطبایی مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به مراجعه حدود هزار و ۸۰۰ نفر به مراکز اهدای خون در دومین شب قدر، اعلام کرد: در بازه وقتی بیست و یه روز اول از ماه مبارک رمضان، پایتخت نشینان با ثبت بیشتر از ۲۰هزار مراجعه و اهدای ۱۶ هزار و ۱۹ واحد خون واسه نجات جون بیماران، روزای مبارکی رو گذروندن.
مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به حضور اهداکنندگان خون در دسته بندی های جور واجور، اضافه کرد: هفت هزار و ۱۴۵ نفر از اهداکنندگان خون در این مدت از اهداکنندگان دائمی خون بودن که دست کم در سال، دوبار خون اهدا می کنن و با سهم ۴۷ درصدی در رتبه اول قرار گرفتن.
: اهداکنندگان باسابقه که در پرونده خود سابقه اهدای خون در گذشته رو دارن با ثبت چهار هزار و ۹۳۲ واحد خون و سهم ۳۲ درصدی، دارای رتبه دوم دسته بندی اهداکنندگان خون شدن و کسائی که واسه اولین بار به حلقه اهداکنندگان خون ملحق شدن هم با سه هزار و ۲۸۵ واحد خون و سهم ۲۱ درصدی در جایگاه بعدی ایستادند.

 

طباطبایی گفت: ۸۰۴ نفر از تهرانیا هم با اهدای پلاسما و ۴۰۳ نفر هم با اهدای پلاکت، تونستن در این بخش هم ما رو در تامین فرآورده های خونی لازم بیماران کمک کنن.
جالبه بدونین، مراکز کامل اهدای خون وصال، تهرانپارس، ستاری و شهرری در شبای قدر تا ساعت ۲۴ فعال بودن.

 

انتهای پیام/

اهدای خون در ماه رمضان

.

منبع : https:yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *